Zahraniční soubory vystupují v Domově

vystoupení v domově, vystupující z folklorního festivalu

Zahraniční soubory vystupují v Domově

Po dvouleté pauze se opět konal Mezinárodní folklorní festival ve Strážnici. Díky tomu bylo možné opět domluvit, aby zahraniční soubory, které přijely na tuto akci, přišli zatančit i do našeho domova a udělali tak radost našim uživatelům.

Celkem se představily 3 soubory, a to z Gruzie, Rumunska a Srbska. Zatímco gruzínské tance se vyznačovaly ryze ženským, velmi jemným projevem, a ryze mužským, dominantním, projevem tance. Zbylé dva soubory předvedly smíšené tance, které byly založeny převážně na rychlých pohybech nohou v kruhu nebo polokruhu.

Všechna vystoupení byla velmi rytmická, rychlá a pro oko velmi pěkně vypadající. Všichni účinkující byli navíc velmi příjemní.

A jelikož jedna z uživatelek měla na zahradě oslavu svých 90. narozenin, zazpíval jí poslední vystupující soubor z Rumunska k jejímu krásnému jubileu a vyfotografoval se s ní. Na takový zážitek se jen tak nezapomíná a v očích oslavenkyně bylo vidět dojetí.

Děkujeme tímto organizátorům MFF Strážnice, že myslí i na naše uživatele, kteří se již nemohou na festival vydat, a mohou tímto poznat kousek jiné kultury.

Skip to content